توصیه ها

توصیه های قبل از بسته بندی وسایل

تجربه ی یک اسباب کشی راحت و حمل اثاثیه ی منزل بدون دغدغه ، بسته بندی خرده ریز و اقلام درشت بصورت اصولی و درست آنهم بدون حضور یک گارگر عالی برای یک کارگر در منزل آنقدرها هم سخت نیست ، کافیست اصول درست جهت جابجایی وسایل منزل را با دقت بیاموزیم.

۱-      ابتدا لیستی از کارهایی که باید انجام گیرند، با حفظ ترتیب و زمان بندی و همچنین لوازمی که باید جابه جا شوند، برروی کاغذ یادداشت کرده، سپس مرحله بسته بندی اقلام ریز و درشت را آغاز کنید

۲-      برای بسته بندی به موارد زیر نیاز است: طناب، جعبه های ضخیم مقوایی در اندازه های مختلف (شما می توانید این قبیل جعبه ها را با تماس با شماره ۷۱۲۰ (ظریف بار ) و مشخص نمودن حجم وسایلتان از شرکت ظریف بار تهیه نمایید )، جعبه های پلاستیکی یا چوبی مخصوص میوه، پارچه، چسب نواری محکم و پهن، منگنه، برچسب، بند، پلاستیک های حباب دار مخصوص بسته بندی شکستنی ها، روزنامه های باطله، ماژیک درشت مشکی یا آبی و قرمز.

۳-      پیش از بسته بندی، لوازم را شسته و یا پاک کنید. البته این مسئله در مورد ظروف مصرفی مثل لیوان ها، آئینه، کریستال ها و امثال اینها باید به صورت مجدد در محل جدید نیز انجام گیرد.

۴-      پیش از بسته بندی خرده ریزها و قرار دادن آنها در جعبه ها، تعداد آنها را شمارش کنید تا کاستی ها قبل از بسته بندی اقلام و حمل و جابجایی وسایل مشخص شود.

۵-      به منظور جلوگیری از کثیف شدن فرش و به خصوص ریشه های آن به هنگام جابه جایی، ابتدا پارچه ای را در قسمت ریشه ها به صورت دولا به گونه ای قرار دهید که ریشه در بین دو لایه پارچه واقع شود، سپس فرش را با پارچه لوله کنید. در نهایت اگر پارچه بزرگ دیگری در دسترس دارید، به دور فرش لوله شده نیز بپیچید.

۶-      اگر مبلمان شما دارای روکش پارچه ای است، پیش از چفت کردن مبلها همه مبل ها را با روکش مخصوص شان بپوشانید.

۷-      اشیا و کالاهای قیمتی را در پروسه اسباب کشی وارد نکنید. و حتما قبل از اسباب کشی به منزل یکی از نزدیکانتان برده تا پروسه اسباب کشی به پایان برسد.

بسته بندی یخچال و فریزر

جهت بسته بندی یخچال فریز با ظریف بار قدم به قدم همراه شوید.

۱- ابتدا یخچال را کاملا تمیز کنید ( ما میدانیم که درروزهای آخر اسباب کشی زمانی برای اینکار نیست ولی مطمئن باشید که بعدتر حتما وقتی برای رسیدگی به اینکار نخواهید داشت ! ) تمیزی یعنی شستن کامل یخچال ، قفسه های یخچال ، برفک زدایی و …

اینکه شما تا آخرین لحظات درگیر هستنید و یخچال جزو وسایلی است که شما تا آخرین لحظات بسیار به آن نیازدارید را ما میدانیم و ………….. توضیح دادیم که چه کنید ، طبق برنامه ریزی کافیست شما ۴۸ ساعت پیش از اسباب کشی یخچال را خاموش کنید تا برای برفک زدایی و شستشوی داخل آن زمان داشته باشید.

۲- پس از تمیزکاری یخچال قفسه های داخلی یخچال را با چسب پهن کاغذی مخصوص اسباب کشی ظریف بار محکم کنید ، لطفا هیچ قسمتی از داخل یخچال از چشمتان دور نماند ، جا تخم مرغی ، قفسه ها ، جامیوه ای ، درب فریزر و قفسه های داخل فریزر.

۳- کابل برق یخچال جمع شود و به پشت یخچال با چسب وصل گردد. درب یخچال نیز با چسب کاغذ پهن ظریف بار محکم گردد.

۴- دور یخچال با بابل رپ و یا فوم ضربه گیر ظریف بار برای جلوگیری از آسیب دیدگی به شیوه ای مناسب و بطور محکم بسته بندی گردد.

بسته بندی ماشین لباسشویی

بسته بندی ماشین لباسشویی با توجه به نوع ماشین لباسشویی متفاوت است ، اینکه یک ماشین لباسشویی سطلی باشد ، دوقلو باشد و یا حفره ای باشد در بسته بندی حساسیت های خاص خود را دارد ولی بطور عمومی در مورد همه ی ماشین ها باید موارد زیر را رعایت کنید .

۱- درب ماشین لباشسویی با چسب پهن کاملا چفت و محکم باشد ( در ماشی لباسشویی های حفره ای معمولا این درب ها محکم هستند ولی شما بازهم برای محکم کاری درب ماشین را محکم با چسب ببندید )

۲- همه ی ماشین لباسشویی ها بطور عمومی از یک سیم برق و یک لوله ی فاضلاب و در برخی از انواع آنها لوله ی اتصال آب گرم و آب سرد برخوردارند . حتما کابل برق کاملا جمع شود . لوله ی خروجی به فاضلاب کاملا جمع شود و درب لوله حتما بسته شود . ورودی آب گرم و آب سرد نیز حتما پوشانده شود. سعی شود در مواردی که ماشین لباسشویی دارای پایه است کابل برق و لوله ی فاضلاب پس از جمع شدن به زیر ماشین لباسشویی با احتیاط نصب گردد و جمع شود . و در سایر مواقع حتما در یک سمت ماشین لباسشویی در کنار هم جمع شود و به تنه ماشین لباسشویی با چسب پهن متصل گردد.

۳- در نهایت با استفاده از بابل رپ دور ماشین لباسشویی را ببندید تا از هر گونه آسیب دور بماند .

باربری در یوسف آباد تهران | اتوبار در شهرک ژاندارمری تهران | باربری در پل گیشا تهران | اتوبار در شهرآرا تهران