روش های حمل و نقل و جابجایی کالا

حمل و نقل کالا

بررسی رایج ترین روش های حمل و نقل کالا

آشنایی با روش های حمل و نقل می تواند یاری دهنده ما برای انتخاب بهترین روش های حمل و نقل باشد. در باربری پایتخت سبز در تلاش هستیم تا با بهترین خدمات در حوزه باربری در کرج و همچنین باربری در شهریار را ارائه کرده و خاطره ای شیرین از حمل و نقل و خدمات باربری را در خاطر دریافت کننده خدمات خود ثبت کنیم.

پیش از هر گامی لازم است تا روش های حمل و نقل را بیشتر شناخته و متناسب با نیاز های خود از این خدمات استفاده کنیم.

 

جهت آشنایی بیشتر با خدمات باربری پایتخت سبز می توانید از طریق لینک های زیر اقدام نمایید.

باربری در کرج 

باربری در شهریار

آشنایی با حمل و نقل جاده ای

یکی از قدیمی ترین راه های جابجایی کالا و حمل بار حمل و نق جاده ای، می باشد که از نظر سرعت و قیمت ، برای حمل بسیاری از کالاها ، بسیار مناسب می باشد.

زیر ساخت ساختمان ، و حرفه ی ترابری جاده ای را می توان به بارگیرها و راه ها تقسیم کرد. به عنوان مثال چند نمونه از سرویس های شرکت حمل و نقل جاده ای می توان به ارسال کالا به صورت درب تا درب، ترانزیت کالا، محموله های حجیم، و کامیون یخچالی را نام برد . بخش حمل و نقل جاده ای، با آمار ستلیانه ششصد میلیون تن جابه جایی کالاها و ده میلیون تن ترانزیت کالاها ، نقش مهمی را در حمل و نقل بین المللی و داخلی ایجاد می کند.

اما نکته ای که دارای اهمیت می باشد این است که در امور اقتصادی و سرمایه گذاری این عرصه ، بخش دولتی هیچ گونه دخالتی نداشته و نقش آن به نظارتهای کلان ، برنامه ریزی، و سیاست گذاری، محدود می شود .
سازمان راهداری و حمل نقل جاده ای ،عهده دار وظایف دولت در این زمینه می باشد.

شرکت های ارائه دهنده خدمات باربری عموما در برخی از خطوط حمل و نقل خدمات ویژه ای ارائه می کنند که می تواند مورد توجه درخواست کنندگان کالا قرار گیرد.

از جمله خدماتی که می توانید از باربری پایتخت سبز داشته باشید. ازائه خدمات ویژه حمل و نقل به صورت زیر است . که می توانید از طریق لینک های زیر آن ها را درخواست کنید.

باربری در عظیمیه کرج 

باربری در گوهردشت کرج

آشنایی با حمل و نقل شهری

حمل و نقل شهری، عبارت است از خدمات حمل و نقلی که در دسترس تمام عموم قرار دارد . از وسایل حمل و نقل عمومی، می‌توان به کامیونهای بزرگ و کوچک، وانت ، نیسان ، اتوبوس ، ون و قطارشهری، حمل و نقل سریع «مترو» و قایق‌های مسافرتی ،اشاره کرد.

حمل‌ونقل عمومی بین‌ شهری ،عمدتا توسط: خطوط هواپیمایی، اتوبوس‌های بین‌شهری و خطوط ریلی بین‌شهری، صورت میگیرد و حمل و جابجایی کالا و اسباب کشی توسط شرکت های حمل و نقل شهری و باربری قابل اجرا می باشد.

خدمات حمل‌ونقل عمومی می‌توانند بر پایه ی نرخ کرایه، بر اساس فاصله و به‌صورت خدمتی که انجام میدهند، سودآور باشند و یا اینکه بودجه ی آن به‌صورت یارانه، توسط دولت تأمین بشود که در این صورت ،نرخ کرایه برای مسافران ،ثابت خواهد بود.

مثل اتوبوس. این خدمات، برای افرادی که از آنها استفاده می‌کنند، سودآور و قابل بازیابی بوده ، و یا در صورت امکان با پرداخت یارانه، به‌صورت محلی، و یا از طرف دولت، قابل‌کنترل باشد.

صدور بارنامه در چند نسخه، از نکات لازم به اشاره ی قانونی، در امر جابجایی کالاها و اثاثیه می باشند .

آشنایی با حمل و نقل ریلی کالا

خطوط ریلی و حمل نقل آن ها ، در زمینه ی تجارت حمل و نقل بین المللی نقش کمرنگی را ایفا می کند . اما در حمل و نقل عمومی ، از امکانات راه آهن می توان استفاده نمود. توسعه ی خطوط راه آهن در زمینه ی پیشرفت حمل و نقل بین المللی می تواند نقش مهمی را ایفا کند .
شرکت حمل و نقل ریلی ، شخصیت حقوقی می باشد، که بوسیله ی اشخاص حقوقی و حقیقی با گرفتن مجوز، از شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، که در این قانون راه آهن نامیده میشود و با تأمین ناوگان لوکوموتیو و یا واگن مورد نیاز، به منظور جابجایی کالا،مسافر، تأسیس می شود .

 

حمل و نقل ریلی
مشاغل و خدماتی را که شرکت های حمل و نقل ریلی در بر دارند عبارتند از :
حمل مواد معدنی مانند: کانتینر، حمل انواع کالا از قبیل چوب، گندله ، سنگ آهک ، سنگ آهن ، و…
حمل کالاهای باارزش و فاسد شدنی مثل: کویل ، ورق ، میلگرد ، حمل تولیدات فولادی مثل : تیرآهن ، غلات ، برنج ، ذرت ، گندم ، و…
بازسازی وتعمیر واگنهای ناوگانهای ریلی ، بارگیری و تخلیه ی واگنها در معادن و بنادر مختلف کشور، حمل ترکیبی بارهای جاده ای و ریلی و…
تمام خدماتی که، مربوط به حمل انواع کالاهای ترانزیتی ، وارداتی و صادراتی می باشد را از ایستگاه ها و نقاط مختلف مرزی کشور، به تمام ایستگاه های راه آهن کشورهای: عراق، سوریه ، کشورهای حوزه ی دریایی بالتیک، روسیه ، آسیای میانه، اکراین و ترکیه، و برابر تعرفه های TEA امکان پذیر است.

آشنایی با حمل و نقل دریایی کالا

حدود ۹۰ درصداین تجارت را این نوع حمل کالا ، تشکیل می دهد. تجارت حمل و نقل بین المللی در این زمینه به خاطر جابجایی و تناژی ،حدود ۶ میلیون تن از انواع کالاها می باشد، که حدودا یک سوم آن را کالاهای نفتی تشکیل میدهد و یک سوم آن را هم کالاهای خشک و فله و بقیه را کالاهای غیر فله تشکیل می دهد.

 

 

بنظر می آید که ارائه ی هرگونه خدمات بهتر و مؤثر ، در زمینه ی حمل و نقل دریایی، از ویژگی های موثر و لازم ، در انجام تجارت موفق، و کارآمد بین المللی باشد.

حمل و نقل دریایی
میتوان یکی از ابزارهای اصلی پیشرفت و توسعه ی تجارت و تامین نیاز های بین المللی فعالان اقتصادی را حمل و نقل دریایی دانست.

اما هزینه های جابجایی و حمل و نقل و کالا، بخش قابل توجهی از قیمت تمام شده ی کالا را برای مصرف کنندگان در بر میگیرد. شرکت های حمل و نقل دریایی، علاوه بر سرویس های حملی که انجام میدهند ، از روش های دیگری مانند : استفاده ازکانتینر یخچالی ، کالاهای فله، گروپاژ و پروژه‌ای ، چارترینگ، ترانشیپمنت، کراس استافینگ، روش مستقیم ، و …. استفاده می کنند.

حمل کالا و پیگری بار ، توسط ارگان های حمل و نقل بین المللی و شرکت ها انجام می شود و در تمامی موارد، بارنامه برای کالاها ،صادر می شود.

آشنایی با حمل و نقل زمینی

حمل و نقل زمینی را می توان در دو حوزه تقسیم بندی کرد:

حمل و نقل زمینی

-حمل کالا ،بین دو یا چند کشور، که حمل و نقل بین المللی گفته می شود.
-حمل کالا ،در محدوده یک کشور، که حمل و نقل داخلی گفته می شود.
حمل و نقل زمینی، همچنین مانند سایر روش های حمل و نقل در سه بخش: زیرساخت،وسایل نقلیه ،و بهره برداری ، تقسیم بندی می شود. شرکت های حمل و نقل کالا، خدماتی را که ارائه می دهند ، معمولا در وبسایت رسمی خود ، معرفی می کنند.

این خدمات می توانند به دسته های مختلفی مانند: حمل محموله های حجیم و بزرگ و یا حمل مرکب، که شامل استفاده از، یک یا چند وسیله ی نقلیه زمینی ، ریلی و هوایی می شود ، حمل درب تا درب، خدمات گمرکی در مبدا و خدمات گمرکی درمقصد ، ترانزیت ، حمل با کامیون یخچالی ، گروپاژ، دربست، تقسیم شوند.

ترافیک جاده ای ، و وضعیت آب و هوا تاثیر بسیار زیادی درامنیت و سرعت عمل و دقت و این حمل و نقل دارد.

همچنین سیاست هایی مانند: (( مالیات سوخت در حمل بزرگراهی ، امور مالیاتی و عوارض جاده ای ،)) شامل فعالیت هایی می باشد، که کنترل سیستم حمل و نقل را انجام می دهند.در اینگونه حمل و نقل نیز مانند دیگر روش های حمل کالا ،بارنامه صادر می شود.

با درخواست ارائه خدمات باربری در محدوده استان البرز خدمات ویژه ای را ارائه می کنند. از جمله این خدمات می تواند به موارد زیر اشاره کرد.

باربری در باغستان کرج 
باربری در عظیمیه کرج

باربری در یوسف آباد تهران | اتوبار در شهرک ژاندارمری تهران | باربری در پل گیشا تهران | اتوبار در شهرآرا تهران